2019-05-28

2019 m. gegužės 28 d. Klaipėdos laivininkų mokyklos bendruomenės nariai buvo raginami nerūkyti. Mokyklos fojė buvo rodoma prezentacija ir filmai apie tabako ir elektroninių cigarečių žalą žmogaus organizmui. Medžiagą parengė fizikos mokytoja Violeta Speranskaja.

Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako.

Šią dieną visi rūkantieji yra skatinami bent vieną dieną nerūkyti.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rūkymo keliamą pavojų asmens ir visuomenės sveikatai lygina su epidemijų keliamais pavojais. Nėra nė vienos žmogaus organizmo sistemos, kuriai nekenktų rūkymas, kaip NĖRA IR NEKENKSMINGŲ CIGAREČIŲ, todėl pagrindinis Pasaulinės dienos be tabako tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru (pasyvaus rūkymo).