2019-05-17

2019 m. gegužės 17 d. Klaipėdos piliavietės šiaurinėje kurtinoje nuvilnijo konferencija “Laisvės burės. Lietuvos buriuotojų žygis per Atlantą – 30“.

Sudalyvavo JS-18, Me-18 ir ME-17 gr. būsimieji jūrininkai, lydimi auklėtojos, geografijos mokytojos metodininkės Rimantės Vasiljevos.

Lietuvos buriuotojų žygyje per Atlanto vandenyną į Jungtines Amerikos valstijas dalyvavo trys jachtos – “Lietuva” (Klaipėda), “Dailė” (Vilnius) ir “Audra” (Kaunas) – išsikėlusios dar juridiškai neįteisintas trispalves. Jachtos iš Klaipėdos išplaukė 1989 metais gegužės 13 dieną ir atvėrė langą į platųjį pasaulį.

Liudijimais pasidalino buvę įgulos nariai “Audra” kapitonas Ignas Miniotas, Ričardas Ramanauskas. Apie buriavimo tradicijas skaitė pranešimą Lietuvos jūrų muziejaus vyr. fondų saugotojas-direktoriaus pavaduotojas Romualdas Adomavičius, apie dabartinį buriavimą Lietuvoje jachtos “Lietuva” pasakojo kapitonas Osvaldas Kudzevičius, Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Buriavimo mokyklos “Žiemys” direktorė pristatė buriuotojų ugdymo sistemos problematiką, o konferenciją užbaigė rašytojo Rimtauto Rimšo pranešimas “Lietuvos marinistika: literatūra apie laivus, jūrininkus ir buriuotojus“.

Pertraukos metu apžiūrėjome Lietuvos jūrų muziejus parengtą parodą “Laisvės burės. Kapitono Stepono Kudzevičiaus archyvas“.

Ir tegul Jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės žodžiai būna pranašingi:

“Klaipėdos gyvenimas, jūrinio miesto gyvenimas ir burės tai yra žmonės. Pirmiausia žmonės,kuriuos reikia saugoti, puoselėti, o ypatingai jaunimą ugdyti, kuris norėtų plaukti po burėmis, jūra ir neštų tą pačią laisvės mintį, kurią nešėte Jūs 89′ aisiais.”