2019-02-07

2019 m. vasario 7 d. Kraštotyros būrelio mokiniai su vadove geografijos mokytoja metodininke Rimantė Vasiljeva apsilankė LDM Prano Domšaičio galerijoje.

Paroda „Beveik rojaus sodai“

Pradžioje sudalyvavo garsaus Klaipėdos dailininko parodos atidaryme. Juozo Vosyliaus parodoje „Beveik rojaus sodai“ eksponuojami peizažai, sukurti 2005–2018 metais.

Beveik visas kompozicijas įkvėpė Klaipėdos universiteto botanikos sodas, kurį dailininkas pamėgo nuo pirmųjų jo atidarymo dienų.

Dailininkas pristatydamas parodą klausia:

“ Ar žinote, kad Klaipėdos universiteto botanikos sodas įsikūręs nuostabiame Danės upės slėnyje, kur ąžuolai mena Prūsijos karalių laikus, o unikali kopų augalų kolekcija atveria pažinimo vartus į Baltijos pajūrį?“.

Pasveikinę dailininką kraštotyros būrelio mokinių vardu, padovanoję 2019 metų kalendorių su Žemaitijos rašytojų bendrijos rašytojų eilėmis, susitikome ir pakalbinome garsų marinistą Edvardą Malinauską.

Sulaukėmė kvietimo aplankyti dailininkus, skulptorius jų dirbtuvėse.

Paroda „Nuostabioji žemė. Dailininkai Rytų Prūsijoje.“

Sekanti aplankyta paroda buvo „Nuostabioji žemė. Dailininkai Rytų Prūsijoje. XIX–XX a. I pusės tapyba ir grafika iš Aleksandro Popovo rinkinio“. Klaipėdietis Aleksandras Popovas yra jūrų kapitonas, Prūsijos dailės mylėtojų draugijos „Nidden“ pirmininkas, sukaupęs didžiulę XIX–XX amžiaus Rytų Prūsijos dailininkų tapybos darbų kolekciją.

Šiuo metu jo kolekcijos rinkinyje yra maždaug 1 000 tapybos ir grafikos darbų, kurie reprezentuoja beveik 300 dailininkų. Parodoje susipažinome su šimtu dailininkų kūryba, visi jie sukurti XIX a.–XX a. I pusėje, kuomet Rytų Prūsijos dailė išgyveno pakilimą, o kraštas buvo tapęs traukos centru daugeliui dailininkų. 


Kraštotyros būrelio mokiniai nuotraukose su dailininkais: ME-18 gr. Klaidas Paškevičius, Aurimas Zigmantas, Mantas Stirbys