2018-10-25

Spalio 25 d. Klaipėdos Laivininkų mokykloje neformalaus ugdymo diena virto gražia ir atsakomybę ugdančia švente – laivininko priesaika bei jūrų skautų susibūrimu visai Baltijos bendruomenei.

Laivininko priesaika – tai ilgalaikis pasižadėjimas visų I-o kurso mokinių, susiejančių savo ateitį su jūra. Visi I-o kurso ir I-os gimnazijos klasės vaikinai iškilmingai pasižadėjo gerbti ir ginti savo Tėvynę, gerbti tėvus, mokytojus, aktyviai dalyvauti visuose jūrinės tematikos renginiuose, nuolat dėvėti jūrinę uniformą, ugdyti valią ir drąsą bei aktyviai siekti užsibrėžtų tikslų.

Šventę nuspalvino netikėtai pasirodžiusio jūrų valdovo Neptūno paruoštos užduotys, kurias sėkmingai įveikę, mokiniai savo priesaiką įamžino parašais istorinėje Klaipėdos laivininkų mokykloje knygoje.

Po pietų šventę pratęsė jūrų skautų parengtos sportinės varžybos, kurios virto smagiomis rungtimis bei galimybe išbandyti savo jėgas. Užduočių įvairovė kaipmat nuvargino net pačius ištvermingiausius, tad paplušėti tikrai buvo dėl ko.

Įspūdingas varžybas vainikavo diplomai ir dovanos, na o skaniausia dovana vis dėlto buvo skautiška, gamtos sąlygomis pačių mokinių išsivirta košė.

Visą savaitę ir šventės metu mokyklos fojė mokiniai, mokytojai ir svečiai galėjo džiaugtis eksponuojama fotografijų paroda „XX amžiaus jūrininko gyvenimo akimirkos“, kurią paruošė bibliotekininkė Eglė.

Manome, kad ši šventė buvo itin graži ir prasminga, o ateityje nuoširdžiai tikimės, jog garbingai ištartas žodis „PASIŽADU“ nenuskris tolyn, nešamas stipraus Baltijos jūros vėjo…